Pomoc psychologiczna

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z pomocy psychologicznej bądź psychoterapeutycznej – w pierwszym kroku umówimy się na spotkanie konsultacyjne, którego celem będzie określenie specyfiki Twojego problemu. Podczas takiej konsultacji (1-3 sesje) przyjrzymy się trudnościom, z którymi przychodzisz, porozmawiamy o Twojej aktualnej sytuacji życiowej oraz o Twoich oczekiwaniach dotyczących pomocy, którą chcesz otrzymać. Taka konsultacja umożliwi mi wybranie i zaoferowanie Tobie najbardziej adekwatnej formy pomocy psychologicznej.

W zależności od rodzaju Twoich problemów, sytuacji życiowej, w której aktualnie się znajdujesz, uwzględniając Twoje oczekiwania oraz obszar moich kompetencji, zaproponuję Ci jedną z poniższych form pomocy:

Poradę psychologiczną.
Porada psychologiczna może być dla Ciebie korzystną formą pomocy, jeśli doświadczasz kłopotów wychowawczych, trudności w relacji z dzieckiem, nie wiesz jak radzić sobie z nadmiarem stresu, cierpisz z powodu zaburzeń emocjonalnych bądź behawioralnych (np. uzależnień) i nie masz pewności jakiej pomocy potrzebujesz oraz dokąd udać się ze swoim problemem.

Interwencję kryzysową.
Interwencja kryzysowa może być dla Ciebie pomocna, kiedy w Twoim życiu wydarzyła się jakaś istotna zmiana lub spotkało Cię trudne doświadczenie, a Twoje dotychczasowe sposoby radzenia sobie z emocjami okazują się, w tej sytuacji, niewystarczające. Podczas interwencji kryzysowej (może ona trwać od jednej do kilku sesji) otrzymasz wsparcie oraz pomoc w poszukiwaniu nowego, bardziej adekwatnego sposobu radzenia sobie z trudnościami w kryzysie. Interwencja kryzysowa będzie dla Ciebie odpowiednią formą pomocy, kiedy potrzebujesz wsparcia w trudnym momencie Twojego życia.

Psychoterapię indywidualną krótkoterminową.
Indywidualna psychoterapia krótkoterminowa jest formą pomocy obejmującą zazwyczaj 10-12 sesji. Spotkania odbywają się raz w tygodniu (niekiedy częściej). Psychoterapia krótkoterminowa ogniskuje się wokół określonego zagadnienia, nad którym chcesz pracować – przy czym to Twoje oczekiwania kreują cel, do którego decydujesz się zmierzać. Jeśli masz problem i uznasz, że rozwiązanie Twojego problemu jest możliwe – będę pomagać Ci w poszukiwaniu najlepszej dla Ciebie drogi do tego rozwiązania.

Psychoterapię indywidualną długoterminową.

Psychoterapia długoterminowa trwa zazwyczaj kilka-kilkanaście miesięcy. Jest dla Ciebie odpowiednią formą pomocy jeśli cierpisz z powodu objawów nerwicowych, depresji, zaburzeń osobowości, syndromu DDA czy też innych kłopotów trwale utrudniających Ci funkcjonowanie. Podczas psychoterapii długoterminowej pracujemy zazwyczaj nad głęboką zmianą myślenia, przeżywania i działania – w kierunku poprawienia jakości życia .